w , , , , ,

Hotel Kudowa**** w centrum uzdrowiska – miejsce wielu atrakcji dla rodzin z dziećmi

Dolny Śląsk jest wspaniały! Jest tu tyle urokliwych miejsc, niesamowitych atrakcji i historycznych perełek, pięknych budynków, folwarków, zamków i pałaców – trudno wymienić wszystkie bogactwa tej krainy. I ta przyroda… Karkonosze, Góry Sowie, Góry Izerskie, Góry Stołowe – to najważniejsze, ale nie wszystkie pasma górskie na Dolnym Śląsku. Naprawdę warto poznać ten czarujący region Polski!

Za każdym pobytem na Dolnym Śląsku odkrywam i poznaję coraz to nowe miejsca – i zawsze czasu jest zbyt mało na zobaczenie wszystkiego czego bym chciała nawet w najbliższej okolicy, nie mówiąc już o dalszych wycieczkach. Tyle tych wspaniałości kryje w sobie ta urocza kraina!

Tym razem na długi weekend sierpniowy wybraliśmy się do Kudowy Zdroju.

Kudowa to śliczne, kolorowe, ukwiecone i bardzo zadbane miasteczko uzdrowiskowe, które skrywa kilka fantastycznych miejsc, szczególnie atrakcyjnych dla rodzin z dziećmi.

Zamieszkaliśmy w Hotelu**** Kudowa, którego lokalizacja jest jednym z jego głównych atutów, ale zacznę tym razem nietypowo, czyli od kuchni.

Kuchnia i posiłki w Hotelu Kudowa to niezaprzeczalna i bardzo mocna strona tego obiektu. Zarówno śniadania jak i obiadokolacje są pyszne, urozmaicone, bardzo obfite i przygotowywane z sercem do gotowania.

Na uwagę i pochwałę zasługuje też bardzo profesjonalny personel restauracji – wysoki poziom, wysoka kultura osobista, wysokie standardy.

W związku z reżimem sanitarnym hotele w różny sposób radzą sobie z ograniczeniami w wydawaniu posiłków, np. z obsługą bufetu szwedzkiego. W Hotelu Kudowa poradzono sobie z wyzwaniem wzorowo: wszystkie posiłki serwowane są do stolików, nie ma kolejek do bufetu szwedzkiego, nie ma zamieszania i gwaru związanego z zamawianiem posiłku.

Posiłki można spożywać w restauracji lub na tarasie letnim wśród zieleni.

 

 

 

Hotelowy basen jest spory – ma 13 metrów długości i 7 metrów szerokości, a woda w nim jest podgrzewana, ma wręcz idealną temperaturę, co jest istotne szczególnie ze względu na dzieci. Basen posiada też wodne atrakcje: kaskadę wodną, gejzer, dysze masujące i przeciw-falę.

Wokół basenu można odpoczywać na leżakach, w strefie spa znajduje się kompleks saun: łaźnia parowa, sauna fińska, sauna na podczerwień oraz jacuzzi. Hotelowe spa oferuje również rozmaite masaże oraz zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne.

W hotelu dla dzieci została przygotowana przestronna sala zabaw, a obok w hotelowym lobby, rodzice mogą odpoczywać na wygodnych, skórzanych sofach.

 

O mocnym atucie hotelu, jakim jest lokalizacja obiektu, wspomniałam już wcześniej. Hotel znajduje się przy spokojnej ulicy, w bardzo bliskiej odległości od Parku Zdrojowego, pijalni wód i większości atrakcji Kudowy.

W Kudowie Zdroju atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych znajdziecie sporo: Park Muzyczny, pijalnia wód wraz z uroczą Kawiarnią Sissi, Park Zdrojowy z placem zabaw, stawem z kaczkami, muszlą koncertową, kursującym po parku pociągiem dla dzieci. Jest też Łowisko Pstrągów, w którym samemu można złowić sobie pstrąga, a kuchnia przygotowuje go do spożycia. Na terenie Łowiska znajduje się również mini zoo z kucykami, zameczek z groźnym smokiem na wieży, wystawa starych przedmiotów gospodarstwa domowego, rzeźby niedźwiedzia i żubra oraz plac zabaw.

 

 

 

 

 

 

Słynnym punktem turystycznym w Kudowie Zdroju jest Kaplica Czaszek.

Ludzkie czaszki i kości tam zgromadzone zostały zebrane z okolicznych grobów masowych (powstałych w czasie wojen i epidemii), które zbyt płytko kopane zostawały podmywane i odkrywane.

Kolejną dużą atrakcją Kudowy jest Szlak Ginących Zawodów.

W tym osobliwym muzeum możemy obejrzeć nie tylko zabytkowe przedmioty, chaty kowala, piekarza, garncarza, stary młyn czy pokaz ludowego malarstwa, ale również wiele zwierząt – również egzotycznych. To zdecydowanie fajne miejsce do zwiedzenia z dziećmi.

Wspaniałym miejscem dziecięcych fantazji i rodzicielskich wspomnień jest Muzeum Zabawek.

Przed wizytą w tym miejscu myślałam, że dobrą zabawę będą miały tylko dzieciaki, a okazało się, że sama byłam zachwycona tą wspaniałą kolekcją i wiele gablot oglądałam z zaskoczeniem i sentymentalnym powrotem do przeszłości.

 

 

 

4 kilometry od Kudowy, w Jarkowie, znajduje się prywatny, piękny Ogród Japoński. Oprócz walorów estetycznych na uwagę zasługuje fakt, że ogród został stworzony własnoręcznie przez właściciela-pasjonata. Wspaniała robota! 🙂

 

 

 

 

Weekend w Kudowie to zbyt krótki czas na odkrycie wielu innych okolicznych atrakcji turystycznych, szlaków górskich, tajemnych, niemieckich bunkrów i sztolni, kopalni złota, i wielu, wielu innych wspaniałości tego regionu. Warto tam pojechać, zobaczyć na własne oczy – i zakochać się w Dolnym Śląsku! Ja już to zrobiłam 🙂

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

 1. Kudowa Zdrój to jedno z naszych ulubionych miejsc na weekend majowy. Jeździmy tam niemal co roku. Zawsze wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Uwielbiamy góry, spacery, piękne krajobrazy. Zawsze po takim wyjeździe wracam bardzo zrelaksowana i nabieram sił na nowe wyzwania. Moje dzieci również wyciszają się i odpoczywają. Poza tym w okolicy można znaleźć mnóstwo ciekawych atrakcji, które spełnią oczekiwania całej rodziny 🙂

oszczedzanie

Na czym nie oszczędzam w kwestii moich dzieci

„Pójdziesz do przedszkola – zobaczysz! Tam się nauczysz!” Serio, rodzicu…?