w ,

Mata edukacyjna dla dzieci – wsparcie prawidłowego rozwoju

Niemowlę powinno jak najwięcej czasu spędzać na prostym i stabilnym podłożu. To ważne, by zapewnić mu taką przestrzeń – w kojcu, łóżeczku czy wózku. Najciekawszym rozwiązaniem okazuje się natomiast mata edukacyjna dla dzieci, która może być wykorzystywana zarówno w domu, jak i w podróży. Okazuje się, że daje maluszkowi wiele korzyści, które doceni każdy rodzic.

Mata edukacyjna dla dzieci – od 1. dnia życia

Mata edukacyjna dla niemowlaka to przestrzeń umożliwiająca osiągniecie zdrowej pozycji ciała. Jej niezwykle prosty projekt nie stanowi zagrożenia dla dziecka i może być wykorzystywany już od chwili narodzin. Warto także podkreślić, że to nie jest gadżet, którego będzie używało przez kilka dni – można używać go przez nawet kilkanaście miesięcy. Na rynku dostępne są różnorakie modele, wśród których z pewnością znajdziesz funkcjonalności, na których najbardziej ci zależy. Pamiętaj, że mata edukacyjna dla dzieci ma być przestrzenią, w której dziecko stymuluje zmysły. Zwróć więc uwagę na jej kolory, sprawdź faktury materiałów, rodzaje dodatkowych zawieszek czy wydawane przez nie dźwięki.

Jak już wspominaliśmy, mata edukacyjna dla dzieci sprawdzi się przez nawet kilkanaście miesięcy. Jej ogromną zaletą jest także mobilność, która pozwala na korzystanie z niej zarówno w domu, jak i w czasie podróży. Gdy wybierasz model dla siebie, uwzględnij więc jego wagę i funkcję składania. Nowoczesna mata edukacyjna dla niemowlaka może spokojnie zmieścić się w koszu wózka czy bagażniku samochodowym. Zwróć również uwagę, czy wykorzystane materiały pozwalają na pranie jej w pralce.

Mata dla niemowlaka – zalety

Mata edukacyjna dla dzieci cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem wśród rodziców. Nie da się bowiem ukryć, że jest niezwykle wygodna i zwyczajnie ułatwia życie całej rodziny. To znacznie więcej niż wygodne i bezpieczne legowisko – przede wszystkim służy bowiem stymulacji rozwijającego się wzroku i zachęca dziecko do wyciągania rączek celem ćwiczenia ruchów precyzyjnych i umiejętności chwytu. Mata dla niemowlaka jest bezpieczną przestrzenią do zabawy. Rodzice mogą mieć dziecko na oku i jednocześnie dokończyć domowe obowiązki.

Pamiętaj, że mata dla niemowlaka to idealna przestrzeń do wykonywania pierwszych ruchów całego ciała. Maluszek swobodnie na niej ćwiczy, rozciągając się i ucząc obracania. Zastosowany w niej pałąk z zabawkami oraz interesujące elementy rozmieszczone w kilku miejscach rozbudzają jego ciekawość i potrzebę przemieszczenia się w ich kierunku. Dziecko ćwiczy i wzmacnia mięśnie grzbietu i szyi.

Właśnie mata edukacyjna dla dzieci staje się więc przestrzenią do ćwiczenia ruchów precyzyjnych. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że podstawowe zdolności motoryczne, a wśród nich kontrola nad ruchami dłoni, muszą być wypracowane, gdyż nie posiadamy ich od dnia narodzin. Zabawki znajdujące się na różnych częściach maty motywują maluszka do wyciągania w ich kierunku rączek i chwytania wybranych przedmiotów.

Nie ulega wątpliwości, że mata dla niemowlaka na bardzo dużo walorów edukacyjnych. To zabawka interaktywna, na której dziecko poznaje pierwsze związki przyczynowo-skutkowe. W czasie zabawy rozwija się więc również poznawczo, dzięki czemu w przyszłości sprawnie uczy się również innych rzeczy.

Rodzice doceniają również fakt, że mata edukacyjna dla dzieci może posłużyć przez nawet kilkanaście miesięcy. Pałąk z zabawkami można zupełnie zdjąć lub ustawić w innej pozycji, a maluszek na swojej ulubionej macie może stworzyć własną bazę – to doskonała lekcja wyobraźni.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

    • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
    • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
    • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
    • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
    • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Kiedy posłać dziecko do żłobka?

Kres pandemii