w ,

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Warszawie – gdzie warto wybrać się na weekend?

Warszawa to nie tylko świetne zabytki, ale również inne atrakcje przeznaczone dla dzieci. Jeżeli planujesz rodzinny weekend, sprawdź razem z nami, jakie z nich warto wziąć pod uwagę!

Warszawskie Zoo

Na odwiedzających czeka tutaj ponad 500 rozmaitych gatunków zwierząt z całego świata. To między innymi hipopotamy, jaguary, słonie, żyrafy czy nosorożce, a to tylko początek długiej listy. Również dla najmłodszych przygotowano tutaj mini-zoo oraz place zabaw, więc czas spędzony tutaj na pewno będzie niezapomniany.

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

To muzeum przeznaczone specjalnie dla maluchów. Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działa w ramach Muzeum Etnograficznego i dostępne są tutaj różnego rodzaju eksponaty, ale również organizowane są warsztaty plastyczne dla dzieci i innego rodzaju zajęcia skierowane do najmłodszych. Aktualne programy można sprawdzić na stronie muzeum.

Warownia Jomsborg

Znajdująca się w Warszawie Warownia Jomsborg to kapitalne miejsce dla dzieci – można przenieść się tutaj w czasy średniowieczne, oglądać pokazy walk, inscenizacje historyczne, wziąć udział w warsztatach historycznych, a to tylko część atrakcji czekających w tym „żywym skansenie”.

Escape Room

Escape Roomy, które nazywane są także pokojami zagadek, to okazja do niezwykłej przygody. Aby wydostać się z zamkniętego pokoju, trzeba rozwiązać szereg zagadek. W Warszawie działają także Escape Roomy przeznaczone dla rodzin z dziećmi, więc rozrywka na pewno będzie niezapomniana.

Teatr dla dzieci

Zamiast do kina warto wybrać teatr dla najmłodszych, dzięki któremu maluch będzie mógł przeżyć ciekawą przygodę. W Warszawie działają teatry przeznaczone już dla maluchów od pierwszego roku życia, na przykład Teatr Małego Widza. Kameralna sala i zabawy dla dzieci powodują, że wizyta w teatrze może być naprawdę udana.

Pałac Kultury i Nauki

Warto poświęcić czas na odwiedzenie punktu widokowego na samym szczycie, skąd można oglądać piękną panoramę miasta. W Pałacu Kultury i Nauki organizowane są również różne imprezy, dostępne jest kino i muzea – Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN oraz Muzeum Domków dla Lalek.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej.
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Zapraszamy również do zapisania się na nasz newsletter.
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami bliźniaków, wieloraczków, dzieci „rok po roku”? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    O łóżkowych pozycjach młodych rodziców słów kilka

    Za co kocham urlop macierzyński?