w , , ,

Opowiedz mi Babciu… Opowiedz mi Dziadku… – poznaj historię swojej rodziny

Już za chwilę, już za momencik – Dzień Babci i Dzień Dziadka! Dni, które powinny być szczególnie celebrowane, biorąc pod uwagę ile czasu, wysiłku i cierpliwości wkładają dziadkowie w pomoc w wychowywaniu swoich wnuków (OK, są od tego wyjątki, wiadomo, samo życie…, ale dziś piszemy o tej wyjątkowej, zaangażowanej części starszyzny).

W wielu domach i przedszkolach dzieciaki przygotowują laurki, wierszyki, piosenki i małe prezenty dla swoich ukochanych dziadków. Jeżeli zastanawiacie się co mogłoby być wyjątkowo wartościowe dla waszych seniorów rodu, to mamy dla was małą podpowiedź:

Dwa rodzaje albumów: „Opowiedz mi, Babciu…” i „Opowiedz mi, Dziadku…” oraz album „Ukochanej Babci”.

„Opowiedz mi, Babciu…” i „Opowiedz mi, Dziadku…”

To – według mnie – nie jest tak do końca prezent dla babci i dziadka, bo w zamyśle: wręczamy albumy dziadkom, oni je z sentymentem wypełniają (sami lub w asyście swoich wnuków czy dzieci) i… no, właśnie… Zatrzymują album ze wspomnieniami i historią rodzinną dla siebie, czy oddają go wnukom?

Niemniej jednak Dzień Babci i Dzień Dziadka to idealny moment na poproszenie dziadków o sporą garść wspomnień, które nie opowiedziane, mogą przeminąć bezpowrotnie… Często nie znamy historii z dzieciństwa czy młodości naszych rodziców czy dziadków, a jakże wspaniałe anegdoty mogą one zawierać!

Dlatego albumy „Opowiedz mi…” mogą stać się rodzinną skarbnicą zabawnych czy wzruszających historii, które będą trwać dla kolejnych pokoleń. A jak pięknie albumy są zaprojektowane i wydane – zobaczcie sami!

Opowiedz mi Babciu to książka do zapisywania wspomnień Waszej Babci, od jej dzieciństwa do chwili obecnej. Babcia, samodzielnie lub z Waszą pomocą, będzie wypełniać książkę odpowiadając na szereg starannie dobranych pytań. Na przykład: kim chciała być, kiedy była mała, jacy byli jej rodzice i dziadkowie, gdzie się bawiła, kiedy poznała Dziadka – swojego męża, czego razem doświadczyli, jak zapamiętała ważne wydarzenia historyczne, co według niej zmieniło się od czasów jej młodości …
Załączone rysunki i fotografie pomogą przywołać wspomnienia.
W książce pozostawiono też miejsce na własne fotografie.

„Ukochanej Babci”

Album „Ukochanej Babci” (niestety jak na razie nie ma wersji dla dziadka) to już w pełni trafiony, idealny pomysł na prezent dla każdej babuni. W tym przypadku wnukowie (sami czy z pomocą swoich rodziców) wypełniają słowami, rysunkami i zdjęciami karty albumu. Tak pomysłowy i starannie wybrany prezent z pewnością ucieszy i wzruszy każdą babcię…

Książka „Ukochanej Babci” jest  podziękowaniem za jej opiekę. Wystarczy, że po prostu dokończycie 24 rozpoczęte zdania, które dotyczą waszej Babci. Na przykład „Szanujemy Cię, dlatego że…“, „Dziękujemy, że nauczyłaś nas…“, „Bardzo nam pomogłaś…“.
W zupełności wystarczy jedno słowo, ale można też napisać więcej od siebie. Książkę można  uzupełniać wspólnie z całą rodziną lub samodzielnie.

Do książki można dodawać zdjęcia rodzinne, dzieci mogą rysować – jest na to miejsce  w książce. Nie jest to jednak konieczne, największą moc będą miały wasze ciepłe słowa.

Te wspaniałe zdjęcia są autorstwa: Moje dziecko się nudzi – koniecznie zajrzyjcie na instagramowy profil, bo (zapewniam!) ten profil, to dzieło sztuki!:

Moje dziecko się nudzi

_________________________________________________________________________________________

    • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
    • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
    • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
    • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
    • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Z dala od zgiełku, gdzieś w Gorcach… – Hotel*** Górski Raj

    Czas mroku i czas światła w Skandynawii – czyli jak szybko wyleczyć się z narzekania na pogodę…