w ,

Rowerki trójkołowe wieloetapowe – jak wybrać odpowiedni?

Rowerki trójkołowe, które można zamienić w wózek to idealne połączenie nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców. W tym poradniku przyjrzymy się na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Wychowanie dziecka i zapewnienie mu dostępu do wysokiej jakości zabawek wiąże się ze sporymi kosztami. Nic więc dziwnego, że rodzice doceniają każda okazję do ograniczenia kosztów. Przykładem może być tutaj rowerek trójkołowy, który w dowolnej chwili można zmienić w wózek. Takie rozwiązanie to zatem nie tylko oszczędność ale również duża wygoda. Na całe szczęście obecnie na rynku znajduje się bardzo wiele rowerków trójkołowych, które posiadają również funkcję wózka. Podpowiemy na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Na pierwszym miejscu – funkcjonalność

Wybierając rowerek wieloetapowy z całą pewnością należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Ma on bowiem służyć dziecku przez dłuższy czas. Bezsensowny jest zakup kilku osobnych produktów, jeżeli jeden może połączyć najlepsze właściwości ich wszystkich. Rowerek trójkołowy, który oprócz pedałów ma dedykowane podpórki i uchwyt do kierowania dla rodzica to po prostu rozwiązanie wygodne i uniwersalne. Można dzięki niemu wybrać się na spacer zarówno z bardzo małym jak i nieco starszym dzieckiem. Maluszki będą wniebowzięte z możliwości nieco bardziej swobodnej formy podróżowania podczas gdy starsze maluchy zmęczone pedałowaniem będą mogły poprosić o pomoc rodziców.

Na co zwrócić uwagę wybierając rowerek trójkołowy 2w1 lub 3w1

Dokonując zakupu danego sprzętu dobrze jest się zastanowić jakie wymagania przed nim stawiamy. Dobrze jest aby zakup był przemyślany pod względem dopasowania do aktualnego stopnia rozwoju dziecka. Tak więc rowerek trójkołowy musi być dobrany do zdolności ruchowych malca, jego wieku, wagi jak i też osobistych upodobań. Rowerki trójkołowe można z powodzeniem dobrać już do dzieci między pierwszym a trzecim rokiem życia.

Oprócz tego przed zakupem warto upewnić się, że wybrany rowerek trójkołowy posiada pasy aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo oraz dodatkowy, składany daszek. Jego celem jest ochrona malucha przed ewentualnym deszczem, słońcem czy też wiatrem.

Jeżeli zależy nam na wysokim komforcie podróżowania to warto zdecydować się na model rowerka z pompowanymi kołami. Lepiej amortyzują one ewentualne nierówności co sprawia, że podróżowanie jest znacznie przyjemniejsze.

Wybierając rowerek trójkołowy dla pociechy warto zadbać o to aby posiadał niezbędne atesty bezpieczeństwa. Dlatego też lepiej zakupić je w renomowanym sklepie stacjonarnym lub internetowym. Na przykład rowerki trójkołowe w eBajlandia.pl posiadają niezbędne certyfikaty gwarantujące bezpieczną zabawę.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Wieloetapowy rowerek trójkołowy 6w1 Lux Trike – bardzo praktyczny i solidny model. Wysokiej jakości rowerek wykonany z certyfikowanych materiałów. Na uwagę zasługuje fakt, że można go zmienić aż na 6 różnych sposobów tak aby dostosować go do indywidualnych potrzeb i rozwoju dziecka. Model ten posiada pompowane koła i kosztuje nieco poniżej 300 zł.

Rowerek trójkołowy PR0400 to nieco droższa propozycja ( około 350 zł ), która zapewnia komfort jak i bezpieczeństwo dla malucha. Model wyposażony został w piankowe koła, które pozwalają zmniejszyć wagę urządzenia. Co istotne rowerek ten może z powodzeniem być wykorzystywany przez dzieci w wieku od 6 do 60 miesiąca życia. Duży wybór dostępnych kolorów sprawia, że ten rowerek trójkołowy na pewno przypadnie do gustu każdemu malcowi.

Jak zatem można zauważyć, zakup kilku osobnych sprzętów zamiast jednego, uniwersalnego jest zwyczajnie nieopłacalny. Wydając niewygórowaną kwotę na wieloetapowy rowerek trójkołowy zyskujemy doskonałe rozwiązanie z którego dziecko będzie czerpać radość przez wiele miesięcy – na początku z pomocą rodzica a później już zupełnie samodzielnie.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Niegrzeczne dzieci nie istnieją

  Ustroń – atrakcje dla dzieci