w ,

Worki na zabawki – alternatywa dla plecaczków

Kiedy dziecko ma pójść do przedszkola, przyda się coś do przenoszenia zabawek. Można wtedy postawić na plecaczek lub coraz popularniejszy worek.

Nie każde dziecko chce od razu założyć plecaczek. Dużo przyjaźniejszą formą będą modne w ostatnich latach worki. Są miękkie i przyjemne w dotyku. Chociaż ich podstawowe zadanie jest takie samo jak plecaczka, wyglądają dla maluszka nieco przyjaźniej. Łatwiej się je nosi i otwiera, co również jest istotne.

Kiedy przyda się worek?

Z pewnością będzie przydatny podczas codziennego wyjścia do przedszkola, kiedy dziecko chce ze sobą zabrać jakąś zabawkę. Jest nieodzowny również podczas wycieczek z grupą przedszkolną lub rodzicami, kiedy to dziecko ma nosić jakąś przekąskę na drogę. Ponieważ kilkulatek staje się coraz bardziej samodzielny, chętniej będzie zostawał poza domem bez rodziców. Podczas weekendu u dziadków, czy cioci koniecznie trzeba zapakować swoje najcenniejsze skarby, czy piżamkę. I tutaj znów z pomocą przyjdzie worek, jak na przykład https://kidspace-shop.com/produkt/plecako-worek-morska-foka/, do którego wszystko się zmieści.

Nie tylko na wyjście

Chociaż po worki sięga się głównie podczas wyjść, ich zastosowanie może być też inne. Są dzieci, które mimo mnogości wzorów i bajecznych kolorów wolą poważniejszy plecak, nie znaczy to jednak, że worek ma leżeć bezużytecznie. Jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać również w inny sposób, a nawet uczynić dekoracją pokoju! Każdy z rodziców wie, jak trudno utrzymać porządek w dziecięcym pokoju. Zwłaszcza że większość dzieci ma mnóstwo drobniutkich zabawek, które nie mają swojego miejsca. Jeden z worków ze strony https://kidspace-shop.com/pokoik/worki-na-zabawki/ można wykorzystać na to, by powrzucać właśnie te małe figurki, klocki, czy inne zabawki, które swojego miejsca nie mają. Ponieważ worki Kidspace są wyjątkowo estetyczne i designerskie, można je wyeksponować w pokoju, gdzie będą oryginalną ozdobą.

Lekcja samodzielności dla kilkulatka

Jeśli pozwolimy kilkulatkowi pakować i nosić zabawki, uczymy odpowiedzialności za swoje rzeczy. To dziecko jest odpowiedzialne za to, co powędruje do przedszkola, czy na plac zabaw i czy wszystko wróci. To ważny krok ku dojrzałości. Maluch poczuje się dorosły i zwiększy się jego pewność siebie. Z drugiej strony stopniowo uczy się samodzielności. I to w przyjemny sposób. A jeżeli do tego w domu do worka będzie chować zabawki, uczy się też zachowania porządku w swoim pokoju. Korzyści zatem jest całkiem sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Rywalizacja rodzeństwa – jak sobie z nią poradzić, by nie było ofiar?

    Wspieranie indywidualności bliźniąt w Skandynawii – czy, jak i kiedy rozdzielać bliźniaki? #8