Jak przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Dzień urodzin to wyjątkowe wydarzenie dla wielu dorosłych, ale nie da się ukryć, że największej radości w tym czasie doświadczają dzieci. W tym szczególnym dniu nasze pociechy są w centrum uwagi i pozwalamy im na więcej niż na co dzień. Najlepszym momentem jest oczywiście przyjęcie urodzinowe, kiedy mogą bawić się one w towarzystwie rówieśników lub najbliższej rodziny, a także otrzymują piękne prezenty.

Dzień urodzin to wyjątkowe wydarzenie dla wielu dorosłych, ale nie da się ukryć, że największej radości w tym czasie doświadczają dzieci. W tym szczególnym dniu nasze pociechy są w centrum uwagi i pozwalamy im na więcej niż na co dzień. Najlepszym momentem jest oczywiście przyjęcie urodzinowe, kiedy mogą bawić się one w towarzystwie rówieśników lub najbliższej rodziny, a także otrzymują piękne prezenty. Przygotowanie wyjątkowej imprezy z okazji urodzin wymaga jednak zadbania o kilka ważnych elementów.

Zaproszenia dla gości

O zaproszeniu gości na imprezę urodzinową warto pomyśleć dużo wcześniej. Jeżeli będziemy z tym zwlekać do ostatniej chwili, okaże się zapewne, że większość osób, które chcielibyśmy zaprosić, ma już inne plany na ten dzień. Przyjmuje się, że zaproszenia na wydarzenia takie jak urodziny należy wysyłać lub przekazywać z około 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. Wielu ludzi zaprasza gości telefonicznie lub wręcza papierowe zaproszenia osobiście, chociaż przygotowanie ich i wysłanie wspólnie z dzieckiem może być ciekawą zabawą. Wystarczy kupić ozdobny papier, klej, błyszczące mazaki oraz brokat, a tworzenie osobistych zaproszeń zagwarantuje Wam kilka godzin kreatywnej rozrywki.

Tort urodzinowy

Na urodzinowym stole znajdziemy sporo smakołyków, ale najważniejszym z nich jest okazały tort ze świeczkami. Obecnie możemy kupić bardzo wymyślne torty urodzinowe w rozmaitych kształtach i kolorach. W miastach nierzadko funkcjonują cukiernie, które specjalizują się właśnie w pieczeniu tortów, dlatego nietrudno jest zamówić ciasto w wymarzonym kształcie np. księżniczki, samochodu czy nawet boiska piłkarskiego. Tort urodzinowy również warto zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli macie talent kulinarny i plastyczny, możecie popisać się własnym wypiekiem. Masa cukrowa i kolorowe barwniki pozwolą stworzyć nawet najwymyślniejsze kreacje.

Urodzinowe dekoracje

Udekorowanie pokoju, w którym odbędzie się urodzinowa impreza jest zawsze dobrym pomysłem. Barwne dekoracje rozweselą pomieszczenie i podkreślą charakter wydarzenia. Do przystrojenia pokoju przydadzą się balony, wstążki i pompki do balonów oraz konfetti. Balony i konfetti kojarzą się zdecydowanie urodzinowo, a przy tym kosztują niewiele. Z kolei, wstążki i pompki do balonów pomogą nam sprawnie napompować, wygodnie związać i przymocować nadmuchane baloniki. Kolorowym konfetti można ozdobić stół z jedzeniem lub podłogę, a młodsze dzieci na pewno ucieszą się z możliwości zabawy kolorowymi kółeczkami lub gwiazdkami. Najkorzystniej będzie kupić gadżety takie jak konfetti c w sklepie internetowym lub w zaufanej hurtowni artykułów dekoracyjnych.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej.
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami bliźniaków, wieloraczków, dzieci „rok po roku”? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Dyskusja1 komentarz

  1. Mam pytanie do autorki. Zbliżają się pierwsze urodziny moich córek. Żeby było zabawnie, ja też mam urodziny w tym samym dniu. I zaczęło się … Pytają mnie zaproszeni jak z tymi prezentami, czy coś wspólnego, czy dwie takie same rzeczy, czy dwa różne na prezenty. Jak dla mnie mogą dostać dwie różne rzeczy, nie mają w domu podwójnych identycznych zestawów. A czy mogą być dwie takie same rzeczy ale w różnych kolorach …. Też tak miałaś? Tak będzie co rok?

Skomentuj

Ładowanie