w ,

10 NAJLEPSZYCH POSTÓW MULTIRODZICÓW W 2018 ROKU

Jak co roku – podsumowanie najlepszych postów multirodziców (kolejność chronologiczna):

WYRODNA MATKA – CZYLI MATKA W DOMU, DZIECKO W PRZEDSZKOLU

Słyszałam ostatnio rozmowę dwóch matek, które krytykowały trzecią. – Co z niej za matka. Sama ma wolne, ale dziecko do szkoły przyprowadza. Ba, nawet byłam świadkiem zdziwionych min, kiedy matka w przerwie świątecznej przyprowadziła dziecko do szkoły. Posypały się od razu komentarze ze strony matek idealnych, które przecież po świętach wzięły urlop, żeby dziecko się po świetlicach nie szlajało.

MATKA TEŻ CZŁOWIEK

Pojawienie się dziecka wywraca świat rodziców do góry nogami. W najśmielszych marzeniach nie wyobrażali sobie, co ich czeka. Nocno-dzienne płacze i marudzenia, problemy z kupą i ulewaniem, budzeniem się (lub nie) na jedzenie spadają na nich jak grom z jasnego nieba.

MAMO… KOCHAM CIĘ! SŁYSZYSZ?!

„Ile razy siedziała obok mnie właśnie w tym fotelu na werandzie i piła razem ze mną naszą ulubioną kawę…? W samotności nie smakuje już jak wtedy”.

MAMO, TATO, GORĄCO MI! – KILKA SŁÓW O PRZEGRZEWANIU DZIECI

Czy towarzyszyły Wam kiedyś wątpliwości, czy aby Wasza pociecha jest ubrana adekwatnie do pogody? Za zimno, za gorąco, rosa, wiatr, deszcz? Ja waham się prawie codziennie, zadając sobie odwieczne pytanie – długi czy krótki rękaw?

ZABURZENIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ U DZIECI

Jeśli dziecko jest niezdarne, ma problemy z koordynacją ruchową, źle się zachowuje, ma problemy z koncentracją czy zasypianiem. Warto zastanowić się czy nie ma ono zaburzeń integracji sensorycznej. Jak można mu pomóc?

JESTEM KOBIETĄ. MOGĘ WSZYSTKO.

Ranek. Ubieramy się. Czeszemy włosy. Zakładam gumkę na cienki blond kosmyk, chcę dołożyć spinkę. Moja córka mówi: Po co ta spinka? Przecież bez niej też jestem ładna. Bum! Walnęło mnie prosto w czoło. Odpowiadam: Oczywiście, nie chciałam, żeby włosy wpadały Ci do oka. Spinki nie zakładamy.

JAK ZACHĘCIĆ DZIECKO DO JEDZENIA WARZYW?

Warzywa i owoce powinny stanowić podstawę zdrowej diety. Również diety twojego dziecka. Ale jak to zrobić gdy dziecko kręci nosem na ich widok? Szczególnie warzywa nie mają szans z innymi produktami. Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw? Oto 5 sposobów!

CZĘSTO PODNOSIŁA NA NAS RĘKĘ…

Nigdy nie mówiła – może kiedyś, ale nie pamiętam już kiedy. Teraz wydawała polecenia, komendy. Jeśli nie chcieliśmy czegoś zrobić, bo przecież dopiero otworzyliśmy oczy, a w dodatku było ciemno i padał deszcz – wtedy zaczynała nas szarpać, popychać i tarmosić. 

ZACHOWANIA SUICYDALNE DZIECI I MŁODZIEŻY – SAMOOKALECZENIE, DEPRESJA, MYŚLI SAMOBÓJCZE

Spotkałam się ostatnio z koleżankami pracującymi w rozmaitych placówkach oświatowych. Zgodnie stwierdziłyśmy, że samookaleczenie, depresja czy myśli samobójcze młodych ludzi, z którymi jeszcze jakieś 10 lat temu spotykałyśmy się rzadko – dzisiaj powoli stają się naszą codziennością. Niemal każda z nas odbyła szkolenie organizowane przez dyrektorów placówek na temat postępowania z uczniami o zachowaniach suicydalnych.

Zobacz również:

15 NAJLEPSZYCH I NAJWAŻNIEJSZYCH TEKSTÓW MULTIRODZICÓW W 2016 ROKU

15 NAJLEPSZYCH TEKSTÓW MULTIRODZICÓW W 2017 ROKU

______________________________________________________________________________

 

 • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
 • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
 • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
 • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
 • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  postanowienia noworoczne

  Postanowienie noworoczne – pic na wodę czy dobry moment na zmianę?

  Najbezpieczniejsze słuchawki dla rodzica