w ,

Jak wybrać pierwsze sztućce dla dziecka?

Pierwsze sztućce w życiu dziecka to początek kolejnego etapu rozwoju Twojej pociechy. Sztuka samodzielnego jedzenia wymaga od malucha sporego wysiłku, dlatego warto zainwestować w sztućce, które pomogą mu w tym trudnym wyzwaniu.

Gdzie szukać pierwszych sztućców dla dziecka?

Dobrze dobrane pierwsze sztućce dla dziecka to część sukcesu, pomagają w nauce swobodnego spożywania posiłków. Poszukując odpowiedniego kompletu dla Twojego brzdąca, musisz zwrócić uwagę na szereg wymogów, które sztućce powinny spełniać. Ważny jest zarówno ich kształt, tworzywo, z którego zostały wykonane, a także aspekt wizualny, który umili maluchowi czas nauki jedzenia.

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie znaleźć najlepsze sztućce dla swojej pociechy, często członkowie rodziny chcą sprawić maluchowi prezent, który pozostanie pamiątką nie tylko na fotografii. Pierwszej łyżeczki, widelca i noża możesz poszukać w sklepach stacjonarnych, jednak sztućce dla dzieci łatwiej kupisz przez internet, np. w sklepie fabrykaform.pl. Szeroka oferta takich produktów, poparta wyczerpującymi opisami oraz zdjęciami pomoże Ci w wyborze kompletu dla malucha, który spełnia najwyższe standardy jakości.

Czym kierować się w wyborze pierwszych sztućców dla dziecka?

Wybór pierwszej łyżeczki i widelca musi zostać podyktowany względami bezpieczeństwa, dlatego powinnaś stawiać jedynie na produkty wykonane z materiałów przyjaznych zdrowiu malucha. Sztućce dla dzieci powinny posiadać odpowiednie atesty potwierdzające bezpieczeństwo ich używania. Kupując łyżeczkę, widelec i nóż dla brzdąca musisz sprawdzić, czy ich kontakt z żywnością nie sprzyja zachodzeniu rekcji chemicznych, dobrze też zweryfikować, czy są dopuszczone do użytku przez Państwowy Zakład Higieny.

Pierwsze sztućce dla dzieci muszą wykazywać dużą odporność na temperaturę, nie mogą pochłaniać zapachów ze spożywanej żywności. Najlepsza jest gładka powierzchnia sztućców dla malucha, łatwiej wtedy utrzymać je w czystości. Uchwyty łyżeczki, widelca i noża powinny być miękkie i lekkie, pokryte antypoślizgową powłoką, aby ułatwić dziecku trzymanie w małej rączce. Krawędzie sztućców dla dzieci muszą być zaokrąglone, wskazane są owalne zakończenia noża i widelca.

Kiedy kupić maluchowi pierwszą łyżeczkę?

Łyżeczka to pierwszy gadżet, z którym dziecko rozpoczyna swoją przygodę z samodzielnym jedzeniem. Rozszerzanie diety malucha rozpoczyna się zazwyczaj po szóstym miesiącu jego życia, wtedy też musisz znaleźć łyżeczkę, z której niemowlak będzie jadł swoje pierwsze przeciery z warzyw i owoców. Nie licz na to, że w tym wieku dziecko samo chwyci za sztućce i grzecznie zje swoją pierwszą zupkę, minie jeszcze sporo czasu zanim pokarm z łyżeczki trafi do małej buzi. Pozwól dziecku na zabawę łyżeczką, w miarę upływu kolejnych tygodni niech próbuje samo złapać za nią i nabierać jedzenie. Wybieraj sztućce dla dziecka z motywami jego ulubionych bajkowych postaci, w ten sposób zachęcisz malucha do nauki jedzenia i umilisz mu ten czas.

_____________________________________________________________

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Wakacje nad Morzem Bałtyckim blisko plaży i z dala od tłumów – Hotel*** Orle na Wyspie Sobieszewskiej

    Rodzinny wypoczynek w Karkonoszach – Hotel*** Konradówka Wellnes & SPA w Karpaczu