w ,

Jak zbilansować dietę roślinną u dziecka?

Zaspokojenie potrzeb żywieniowych u niemowląt i dzieci jest niezwykle ważne. Szczególnie jeśli z przyczyn zdrowotnych są one na diecie roślinnej. W dużej mierze za taki krok podjęty przez rodziców odpowiadają liczne alergie pokarmowe, takie jak nietolerancja laktozy czy glutenu. Zdarza się również, że rodzice będący wegetarianami lub weganami już od małego chcą zaszczepić w swoich pociechach dietę roślinną. Aby jednak miała ona sens i pomagała dziecku w prawidłowym rozwoju ważne jest, aby była ona odpowiednio zbilansowana. Jak zadbać o dietę roślinną u dzieci? Na to pytanie pomożemy Ci odpowiedzieć razem z CentrumBio!

Dieta roślinna u dzieci – dlaczego się na nią decydujemy?

Wielu świadomych rodziców wybiera dla swojego dziecka dietę wegetariańską ze względów etycznych i zdrowotnych. Takie rodziny powszechnie nazywane są wege-rodzinami i cieszą się dużym poparciem wśród lekarzy. Najważniejsze jest jednak, aby jeszcze przed wdrożeniem w życie diety wegetariańskiej u dziecka skonsultować się z lekarzem. To właśnie specjalista bardzo często aktualizuje naszą wiedzę i pomaga w doborze odpowiedniego jadłospisu. To bardzo ważne, aby w takim działaniu mieć wsparcie otoczenia, w tym nie tylko rodziny. Pamiętaj także, że jako rodzic, który zasięga porady lekarskiej nie musisz się o nic martwić!
Warto wiedzieć, że oficjalne stanowisko Amerykańskiej Akademii Dietetyki i Żywienia jest takie, że dieta wegetariańska i wegańska jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju – w tym również dla dzieci. Porozmawiaj o tym z lekarzem pediatrą i wspólnie wybierzcie zdrową i pełnowartościową drogę dla Twojego dziecka, która będzie usłana… roślinami.

Jakie produkty wybierać dla dzieci w trakcie diety roślinnej?

Obawiasz się, że Twoje dziecko będzie cierpiało na niedobór niektórych witamin i minerałów? To mit, który obalają liczne badania lekarskie i naukowe. Podawanie dzieciom mieszanek roślinnych o dobrym składzie zapewnia dostarczenie małemu organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Warto sięgać po ‘mleka’ roślinne, które są dodatkowo fortyfikowane – czyli wzbogacane o białka, wapń, witaminę B12, kwasy Omega i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki. Właśnie takie są mieszanki La Mandorle. Ich składy zostały nagrodzone i wyróżnione certyfikatem EcoCert, co udowadnia, że są wzorcowe, jeśli chodzi o potrzeby żywieniowe dziecka we wczesnym okresie rozwoju. Marka La Mandorle uwzględnia zapotrzebowanie na kluczowe składniki odżywcze dzieci. W przypadku nietolerancji czy alergii ich ‘mleko’ z powodzeniem może być podawane w celu zastąpienia modyfikowanego. Stworzone na bazie hydrolizatu białkowego uzupełnione są białkiem z ryżu organicznego. Ten niskotemperaturowy proces został opracowany przez La Mandorle i cieszy się uznaniem przez naukowców i lekarzy. Jeśli więc chcesz zadbać o swoje dziecko, to wybierz dla niego najlepsze i najzdrowsze produkty dostępne na rynku.

Dieta roślinna u dzieci – wybierz zdrowie!

Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska u dzieci jest tak samo dobra, jak dobrze zbilansowana dieta tradycyjna. Jeśli potrzebą Twojego dziecka jest ta roślinna to z La Mandorle nie będziesz miała problemu z dostarczeniem wszystkiego, co najlepsze.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Kaszki bezglutenowe dla dzieci – żywność ekologiczna dla najmłodszych

  „Mama z pasją”: Katarzyna Kałczuga – współtwórczyni polskiej marki OFFme