w ,

Na co zwracać uwagę wybierając wózki bliźniacze?

Gdy szczęście niejedno ma imię, a dwa lub więcej, pojawia się problem związany z wyborem wózka. Nie są to już czasy, gdy rodzice bliźniąt (lub więcej) musieli męczyć się z kilkoma wózkami. Wózki bliźniacze to już norma. Jednak wybierając ten odpowiedni, należy zwracać uwagę na kilka ważnych rzeczy. Sprawdź, na jakie.

Na co zwracać uwagę wybierając wózki bliźniacze?

Prosty system montażu

Wózki, które spotykamy w sklepach nie zawsze posiadają funkcje obracania dziecka przodem lub tyłem do kierunku jazdy, a jest to bardzo ważny element podróży. Niemowlęta ułożone tyłem do kierunku jazdy mogą utrzymywać kontakt wzrokowy z rodzicem i spokojnie odbywać podróż wygodnie leżąc. Większe dzieci, które już są zaciekawione otoczeniem, ułożymy przodem do kierunku jazdy, co pozwoli im na oglądanie otoczenia.

Pomimo tego, że wydaje się, iż takie wózki zajmują dużo miejsca, to nawet po złożeniu zajmą mniej niż dwa osobne wózki. Dlatego są doskonałym wyjściem dla rodziców większej ilości dzieci.

Wózki bliźniacze – jakie parametry?

  • Lekka aluminiowa rama – wykonana najlepiej z bardzo lekkiego aluminium, co pozwoli na łatwe składanie. W niektórych wózkach wystarczy nacisnąć przycisk i wózek z łatwością się składa.
  • System amortyzacji – aby zapewnić najwyższy komfort dla dzieci, należy wybrać wózek z zaawansowanym systemem amortyzacji, który umożliwia płynną regulacje twardości amortyzatorów oraz opcje całkowitej blokady.
  • Gondola przyjazna dziecku – czyli taka posiadająca regulowany zagłówek, który przeciwdziała kolce i refluksowi, cichy mechanizm składania budki gondoli oraz system podwójnej wentylacji.
  • Dodatki zapewniające wygodę – zakup wózka to często spoty wydatek dla rodziców, dlatego kupując warto sprawdzić dodatki, jakie oferuje sklep lub producent. Do tych najbardziej praktycznych należą: moskitiera, pokrowiec przeciwdeszczowy, przewijak turystyczny, uchwyt na kubek, koszyk na zakupy oraz torba na akcesoria konieczne podczas spacerów.grafika ze sklepu internetowego: https://baby-atelier.com

Ważne są certyfikaty

Kolejną rzeczą, jaką należy sprawdzić przed zakupem są posiadane przez wózek certyfikaty. Na przykład certyfikat OEKO-Tex Standard 100, który oznacza, że wózek jest bezpiecznym wyrobem włókienniczym, i chroni przed zagrożeniami zdrowia dziecka przed pestycydami, chlorofenoliami, fermaldyhedami, barwnikami, alergizującymi zabronionymi barwnikami azychowymi oraz ekstrahowalnymi metalami ciężkimi. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę są testy bezpieczeństwa, które każdy wózek musi przejść. Warto sprawdzić jakie to były testy i na ile wózek je zdał bądź nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Najbardziej w macierzyństwie tęsknię za… mężem

    Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z porażką?