Rozszerzanie diety dziecka cz. 6 – Jak wykorzystać przejrzałe banany?

W rozszerzaniu diety dziecka kładę nacisk na proponowanie zróżnicowanych posiłków oraz przekąsek, dlatego w naszym domu kuchnia to poplamione granatem płytki, wycyckane mandarynki oraz wspólne gotowanie. Dwie małe głowy chętnie uczestniczą w przygotowywaniu posiłków, dlatego staram się je regularnie angażować w kuchenne czynności.

Słowo „amarantus” (ekspandowany) wpadło do słownika wraz z ukończonym 6 miesiącem życia mojego syna, wówczas gdy jego przygoda z jedzeniem dopiero się rozpoczęła. Wśród bardziej doświadczonych matek – amarantus znany i oklepany – ja zaś w rozmowie starałam się nie przekręcić owej nazwy – takież były moje początki.

Przejrzałe banany w kuchni nie denerwują nas już swoim zgorzkniałym smakiem, wręcz przeciwnie, rozgniecione widelcem w połączeniu z amarantusem i dodatkami lub nie, wypadają pysznie, zdrowo i co najważniejsze do rączki i samodzielnego jedzenia.

2 przejrzałe banany rozgniatamy widelcem w dużej misce (jeśli robi to dziecko).

Do bananów dodajemy 1,5 szklanki amarantusa ekspandowanego. Mieszamy.

I na tym przepis się kończy. Przekładamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i formujemy ciasteczka.

Pieczemy w piekarniku w 180 stopniach z termoobiegiem przez ok. 10-12 min.

Jeśli mamy ochotę urozmaicić przepis i zaangażować dzieci proponuję, aby na etapie amarantusa dodać również płatki owsiane, wiórki kokosowe, rodzynki lub żurawinę (ta ostatnia dla starszych, ponieważ jest obrzydliwie słodka).

Szybko, pysznie, zdrowo, mordki się cieszą, a brzuchy najedzone!

Smacznego!

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

    • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
    • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
    • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
    • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
    • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Klaudia Natonek - nauczycielka języka angielskiego wykonująca swój zawód z wielkim zamiłowaniem. Z całego serca wierzy w dzisiejszą młodzież i każdego dnia za biurkiem stara się rozbudzać jej potencjał. Obecnie etatowa mama Jasia i Lilki, kierująca się filozofią rodzicielstwa bliskości, zafascynowana skandynawskim podejściem do wychowania, w którym to samodzielność dziecka stanowi fundamentalny element. Wśród znajomych - promotorka fotelików RWF tyłem do kierunku jazdy. Prywatnie odlicza dni (miesiące lub lata) do wymarzonej podróży z mężem na Zanzibar.

Skomentuj