w

Tanie loty dla rodzin z dziećmi! Jak i gdzie szukać tanich lotów dla dzieci i niemowlaków?

Choć panuje przekonanie, że podróżowanie samolotem jest kosztowne, wielu przewoźników wprowadza okresowe promocje i rabaty. Tanie bilety można kupić również dla całych rodzin, trzeba tylko wiedzieć, jak ich szukać.

Jak rezerwować bilet dla dzieci i niemowląt?

Na początku trzeba wiedzieć, jak linie lotnicze klasyfikują niemowlęta oraz dzieci. Za niemowlę uważane są wszystkie dzieci, które nie przekroczyły wieku 2 lat, natomiast dziećmi są maluchy od 2 do 14 lub 16 roku życia (górny przedział wiekowy zależy od przewoźnika).

Ponadto większość linii lotniczych nie zezwala na podróż samolotem niemowlętom nieposiadającym mniej niż 8 dni. Niektóre z nich wymagają, aby niemowlęta przebywały całą podróż na kolanach opiekuna, nie można zarezerwować dla nich osobnego miejsca. Inne natomiast pozwalają na wykup fotela, na którym można zamontować fotelik samochodowy, a w nim ułożyć malucha.

Istnieje jeszcze kilka ograniczeń, jeśli chodzi o dzieci do 2 roku życia. W praktyce nie mają one przypisanego własnego biletu, ich rezerwacja znajduje się na bilecie dorosłego opiekuna. Co więcej, niektórzy przewoźnicy nie zgadzają się, aby na jednego dorosłego przypadło więcej, niż jedno niemowlę.

Natomiast gdy niemowlę znajduje się w wieku granicznym, tj. w dniu wylotu posiada mniej niż 2 lata, natomiast w dniu powrotu przekracza tę granicę, należy wykupić lot w drugą stronę jak dla dziecka, nie niemowlęcia.

Gdzie szukać tanich lotów dla rodzin?

Ze względu na to, że każdy przewoźnik posiada własne regulacje odnośnie podróżowania niemowląt i dzieci, aby się w tym nie pogubić, najlepiej skorzystać z jednej z multiwyszukiwarek.

Przedstawimy, w jaki sposób szukać tanich lotów dla rodzin na przykładzie esky.pl/tanie-loty. W głównym panelu wyszukiwania, po określeniu miejscu wylotu i przylotu, daty wylotu i powrotu oraz określeniu, czy ma to być podróż w jedną stronę czy w obie, trzeba dodać pasażerów.

Do wybrania jest kilka opcji: dorośli (od 18 lat), młodzież (12-18 lat), dzieci (1-12 lat) oraz niemowlęta (do 2 lat). Takie rozgraniczenie wiekowe pozwala na dobre dopasowanie wyników do ofert linii lotniczych. Dodatkowo, jeśli w tym miejscu użytkownik zaznaczy jednego dorosłego oraz więcej niż jedno niemowlę od razu pojawia się informacja, że liczba niemowląt nie może być większa niż liczba osób dorosłych. Po określeniu podstawowych danych można przejść do wyszukiwania.

Na liście zaznaczone będą loty, które spełniają te warunki. Od razu podawana jest cena za wybraną liczbę osób, przy czym wyniki sortowane są od najtańszych, do najdroższych, co ułatwia ich porównanie.

Ile kosztuje bilet lotniczy dla niemowląt i dzieci?

A ile kosztuje bilet na samolot dla dzieci i niemowląt? Tu już rozbieżności w cenach są bardzo duże. Niektórzy przewoźnicy wprowadzają promocje, dzięki którym niemowlę podróżuje za darmo. W innym przypadku może być tak, że bez względu na wiek, każdy podróżujący płaci pełny bilet.

Najczęściej jest jednak tak, że na niemowlęta i dzieci obowiązują zniżki. Największe rabaty są w przypadku niemowląt podróżujących na kolanach dorosłych, najmniejsze dla dzieci. Ale jak już zostało to wspomniane, cenniki są bardzo zróżnicowane, dlatego najprościej jest korzystać z wyszukiwarek lotów, by dowiedzieć się, jaki będzie koszt podróży.


 • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
 • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
 • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
 • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
 • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  sendivog 2

  RIDE&REPEAT: ENGLISH – gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego

  Wypadek w domu