NAJLEPSZE I PONADCZASOWE PREZENTY DLA DZIECI W WIEKU 2+

Pośród ton plastiku, chińszczyzny, grających i denerwujących zabawek, pośród wszechogarniającego nas konsumpcjonizmu – istnieją prezenty na każdą okazję, które są ponadczasowe, wartościowe, rozwojowe i zawsze trafione.

Nie będę oryginalna, gdy po raz kolejny powiem to samo: tymi prezentami są książki, książki i jeszcze raz książki.

Są dzieci, które od małego pałają żywą miłością do książek (mam taki jeden egzemplarz w domu – egzemplarz dziecka, nie książki ;-)). Są dzieci, które zainteresują się książką na chwilę, lubią, gdy się im czyta, ale same raczej po nie nie sięgają (taki przypadek również obserwuję u siebie w domu). Niestety istnieją również domy, w których książkę ciężko jest uświadczyć – więc i dla dziecka jest ona jedną wielką niewiadomą.

Ale zapewniam, że dla każdego z tych dzieci to właśnie książka odpowiednio dobrana tematycznie, będzie najlepszym i najwartościowszym prezentem.

Najlepiej zaczynać już od najmłodszych lat, a nawet miesięcy. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie – dajcie dzieciom do rąk książki! Nie tablety i nie smartfony (na to naprawdę mają jeszcze dużo czasu), ale właśnie KSIĄŻKI:

 

1. Akademia Mądrego Dziecka

Seria Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, do poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu.

Seria Akademia Mądrego Dziecka to książki z dziurami i ruchomymi elementami, które zachęcają nie tylko do oglądania i czytania, ale i do manualnej zabawy, usprawniają palce i zmysł dotyku.

2. Bobas odkrywa naukę – AMD (Akademia Mądrego Dziecka)

Seria „Bobas odkrywa naukę. Akademia mądrego dziecka” wpisuje się w nurt edukacji STEM. STEM to obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych konceptów edukacyjnych na świecie. Koncepcja STEM łączy cztery dyscypliny:

– nauki przyrodnicze (science)

– technologię (technology)

– inżynierię (engineering)

– matematykę (math)

Koncept STEM ma na celu zwiększenie udziału tych dyscyplin w edukacji dzieci, aby wzmocnić ich kompetencje z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Cykl wydawnictwa Egmont „Bobas odkrywa naukę” pomaga wprowadzać zalążki edukacji STEM już na etapie pierwszych miesięcy i lat dziecka.

3. Odkryj przyrodę – AMD (Akademia Mądrego Dziecka)

Odkryj przyrodę to seria trzech zupełnie wyjątkowych książeczek. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają zwierzęta mieszkające w oceanach, na wsi i w Arktyce. Książki mają kartonowe strony i przezroczyste, foliowe okienka.

Wszystkie książki z artykułu zostały wydane przez Wydawnictwo Egmont.

_________________________________________________________________________________________

    • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
    • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
    • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
    • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
    • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!
Podziel się:

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Skomentuj