w , , , , ,

NAJLEPSZE I PONADCZASOWE PREZENTY DLA DZIECI W WIEKU 2+

Pośród ton plastiku, chińszczyzny, grających i denerwujących zabawek, pośród wszechogarniającego nas konsumpcjonizmu – istnieją prezenty na każdą okazję, które są ponadczasowe, wartościowe, rozwojowe i zawsze trafione.

Nie będę oryginalna, gdy po raz kolejny powiem to samo: tymi prezentami są książki, książki i jeszcze raz książki.

Są dzieci, które od małego pałają żywą miłością do książek (mam taki jeden egzemplarz w domu – egzemplarz dziecka, nie książki ;-)). Są dzieci, które zainteresują się książką na chwilę, lubią, gdy się im czyta, ale same raczej po nie nie sięgają (taki przypadek również obserwuję u siebie w domu). Niestety istnieją również domy, w których książkę ciężko jest uświadczyć – więc i dla dziecka jest ona jedną wielką niewiadomą.

Ale zapewniam, że dla każdego z tych dzieci to właśnie książka odpowiednio dobrana tematycznie, będzie najlepszym i najwartościowszym prezentem.

Najlepiej zaczynać już od najmłodszych lat, a nawet miesięcy. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie – dajcie dzieciom do rąk książki! Nie tablety i nie smartfony (na to naprawdę mają jeszcze dużo czasu), ale właśnie KSIĄŻKI:

 

 

1. Akademia Mądrego Dziecka

Seria Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, do poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu.

Seria Akademia Mądrego Dziecka to książki z dziurami i ruchomymi elementami, które zachęcają nie tylko do oglądania i czytania, ale i do manualnej zabawy, usprawniają palce i zmysł dotyku.

 

2. Bobas odkrywa naukę – AMD (Akademia Mądrego Dziecka)

Seria „Bobas odkrywa naukę. Akademia mądrego dziecka” wpisuje się w nurt edukacji STEM. STEM to obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych konceptów edukacyjnych na świecie. Koncepcja STEM łączy cztery dyscypliny:

– nauki przyrodnicze (science)

– technologię (technology)

– inżynierię (engineering)

– matematykę (math)

Koncept STEM ma na celu zwiększenie udziału tych dyscyplin w edukacji dzieci, aby wzmocnić ich kompetencje z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Cykl wydawnictwa Egmont „Bobas odkrywa naukę” pomaga wprowadzać zalążki edukacji STEM już na etapie pierwszych miesięcy i lat dziecka.

 

3. Odkryj przyrodę – AMD (Akademia Mądrego Dziecka)

Odkryj przyrodę to seria trzech zupełnie wyjątkowych książeczek. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają zwierzęta mieszkające w oceanach, na wsi i w Arktyce. Książki mają kartonowe strony i przezroczyste, foliowe okienka.

 

4. Pierwsza gra – AMD (Akademia Mądrego Dziecka)

Pierwsza gra to seria gier dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Dwulatek dynamicznie rozwija się poznawczo, emocjonalnie i społecznie. To idealny moment na wprowadzenie pierwszych gier planszowych. Dostarczą one stymulacji w wielu aspektach rozwoju.

Mniam!

Gracze rzucają kostką i starają się zdobyć jak najwięcej soczystych owoców i warzyw. Gracz, który schrupie ostatni przysmak ze stołu, dostaje w nagrodę owocowy sok. Dzieci poznają owoce i warzywa oraz ich kolory. Naucza się je liczyć oraz porządkować w zbiory. Gra promuje również zdrowe nawyki żywieniowe.

Gra ma na celu:

– naukę nazw owoców i warzyw

– naukę nazw kolorów

– nauka liczenia i określania ilości (ile masz, kto ma więcej)

– rozwijanie kompetencji społecznych

Zwierzątka

Gracze losują z woreczka figury i dopasowują je do zwierzątek na stole. Każdy stara się znaleźć figury pasujące do swojego zwierzątka, ale łatwo się pomylić i pomóc przeciwnikowi. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie figury, wygrywa. Dzieci poznają kształty za pomocą wzroku i dotyku. Ćwiczą przy tym dłonie i palce, czyli mała motorykę.

Gra ma na celu:

– naukę nazw kolorów

– naukę nazw zwierzątek

– naukę kształtów poprzez mowę i dotyk

– ćwiczenie zmysłu dotyku

– ćwiczenie mięśni dłoni i palców (chwytanie)

– rozwijanie interakcji społecznych.

Wszystkie książki z artykułu zostały wydane przez Wydawnictwo Egmont.

_________________________________________________________________________________________

    • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
    • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
    • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
    • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
    • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

Szklana pułapka – Tatusiowie, ten wpis jest (prawie) z myślą o Was!

drzewo rodowe

RODZINNY PREZENT NA KAŻDĄ OKAZJĘ – PAMIĄTKA NA CAŁE ŻYCIE…