w ,

Roboty do składania – spędzaj czas z dzieckiem aktywnie

Robotyka to nie tylko filmy Sci-Fi, które są sennymi marzeniami scenarzystów i reżyserów, to już rzeczywistość, która otacza nas od wielu lat. Chociaż roboty kojarzą się m.in. z maszynami, które wyręczają człowieka z wielu obowiązków, jednak dziś wkraczają one już z dużo większym zastosowaniem – jednym z nich jest edukacja dzieci, które zyskują w ten sposób ogromną ilość zdolności manualnych, szybciej nabywają cechy związane z kreatywnym myśleniem i przede wszystkim, wchodzą w świat, który dla wielu dorosłych jest niezrozumiały – w połączenie wyobraźni i technologii.

Czy wiesz, że roboty do składania dla dzieci i rodziców, są doskonałą zabawą, dzięki której zarówno pociecha, jak i osoby dorosłe są w stanie nauczyć się wiele na temat robotyki? Dziś takie wyposażenie jest już dostępne w sklepach dla każdego, więc nie trzeba obawiać się, że jeśli dziecko zacznie pasjonować się robotyką, to ciężko będzie znaleźć wyposażenie, pozwalające mu cieszyć się swoją nową pasją.

Roboty do składania – czy oprogramowanie jest problemem?

Modele dla dzieci początkujących, które traktują tę zabawę jako składanie klocków, zazwyczaj wyposażone są w gotowe elementy, które zostały zaprogramowane w taki sposób, by po uruchomieniu zaczęły od razu pracować. Doskonałym przykładem jest zdalnie sterowany samochód na pilot, który potrzebuje pilota – niezależnie od tego, czy model będzie wykorzystywał połączenie przewodowe, czy możliwość łączności bezprzewodowej (np. bluetooth).

Rodzice również obawiają się zaawansowania technologicznego robotów edukacyjnych do składania, ponieważ automatyka i układy scalone zazwyczaj kojarzą się z lutowaniem. Oczywiście producenci biorą pod uwagę fakt, że nieodpowiedzialnym działaniem byłoby dać do ręki dziecku lutownice, rozgrzaną do wysokich temperatur. Wszystkie podzespoły wykorzystują wygodne piny, klipsy i wtyki, więc samo konstruowanie tego typu zabawki, raczej przypomina skomplikowane klocki lego, które po ukończeniu, będą potrafiły jeździć.

Dlaczego roboty do składania, to również wyposażenie, którym powinni zainteresować się rodzice? Otóż powód jest niezwykle prosty, ponieważ pociechy mogą nie radzić sobie z niektórymi elementami, a zadaniem dorosłych jest edukacji nieletnich – w innym wypadku mogą oni szybko się zniechęcić do dalszej pracy. Rodzice w ten sposób sami będą poznawać świat robotyki i automatyki, poszerzając swoje umiejętności manualne i wiedzę, która może okazać się przydatna w życiu codziennym – jest to również świetny sposób, by spędzić aktywnie czas z pociechami.


 • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
 • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
 • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
 • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
 • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  multirodzice.pl

  Pokolenie X, Milenialsi, … Smartfonowcy?

  „Mój 5-letni synek nadal pije mleko z butelki!”