w ,

Stabilny i wygodny – jaki wózek spacerowy wybrać?

Wybór idealnego wózka spacerowego nie zawsze jest prosty. Wózki spacerowe powinny być nie tylko wygodne, ale również stabilne i łatwe do prowadzenia i kierowania nimi.

Cechy idealnych wózków spacerowych

Dziecięce wózki spacerowe powinny przede wszystkim zapewnić dziecku bezpieczeństwo przemieszczania. W tym celu niezbędne mogą okazać się pasy bezpieczeństwa, których dziecko samodzielnie nie będzie w stanie odpiąć. Ponadto, stabilne wózki spacerowe również wpływają na bezpieczeństwo podróżowania dziecka w wózku. Wybierając stabilne wózki spacerowe należy zwrócić uwagę na to, czy podczas kołysania wózek nadal jest stabilny, czy łatwo jest przewrócić taki wózek, a także, czy posiadają one odpowiedni, mocny stelaż i odpowiednio rozstawione koła. Wówczas możemy zyskać pewność, że nasze dziecko będzie bezpieczne.

Wózki dla dzieci, a wygoda

Idealne wózki spacerowe powinny zapewniać wygodę przemieszczania się. Na wygodę wpływa bardzo wiele czynników. Prócz stabilności wózków, powinny być one także bardzo zwrotne i skrętne, łatwe w prowadzeniu. Ponadto, wygodne wózki spacerowe dla dzieci posiadają oparcie z możliwością regulacji pozycji siedzenia. W wygodnym wózku można dziecko ustawić w pozycji siedzącej, półsiedzącej bądź leżącej. Jeśli dziecko podczas spaceru zaśnie, możemy ułożyć je w pozycji leżącej i zapewnić dziecku wygodę snu na świeżym powietrzu. Ponadto, dziecięce wózki spacerowe wyposażone powinny być w różnego rodzaju schowki, torby i kieszenie, dzięki którym będzie możliwe przechowywanie różnych rzeczy podczas spaceru, niezbędnych przy małym dziecku. Jedzenie, picie, czy chusteczki przydadzą się za każdym razem, kiedy wybierzemy się z dzieckiem na świeże powietrze. Ponadto, kosz pod wózkiem może przydać się doskonale podczas wyjścia na zakupy do pobliskiego sklepu. Wówczas, rodzic może zakupione produkty włożyć do kosza znajdującego się pod wózkiem i swobodnie dotrzeć z dzieckiem i zakupami do domu nie martwiąc się, że nie będą mieli możliwości łatwego poruszania się i swobody ruchów.

Wózki spacerowe idealne w podróży

Wózki spacerowe często zabieramy ze sobą w podróż. Wówczas niezwykle przydatne będzie łatwe składanie i rozkładanie wózka. Lekki i wygodny do transportowania wózek to prawdziwy skarb. Niestety, często zdarza się, że dziecięce wózki spacerowe są bardzo ciężkie, a ich rozłożenie i schowanie na przykład w bagażniku samochodu wymaga wykonania wielu ruchów i często nie lada wysiłku. Dlatego ważne, aby znaleźć wózek, który będzie prosty w obsłudze, szybki do złożenia i rozłożenia, a także lekki, aby można było nie męczyć się podczas przenoszenia i wkładania wózka do bagażnika samochodu. Wygodne wózki spacerowe powinny być lekkie, proste w obsłudze, bardzo skrętne i łatwe do kierowania, a także powinny dać się szybko złożyć i rozłożyć. Ważne także, aby taki wózek był bardzo stabilny i bezpieczny dla dziecka.

Przydatne, dodatkowe wyposażenie wózków spacerowych

Ważne także, aby wózki spacerowe posiadały dodatkowe wyposażenie niezbędne na wielu spacerach. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy warto wymienić na przykład budkę, która może zabezpieczyć dziecko przed deszcze, słońcem, wiatrem, zimnem czy śniegiem. Ponadto, w okresie letnim niezastąpiona okaże się moskitiera, która zabezpieczy dziecko w wózku przed ukąszeniami komarów czy much, a także nie dopuści do tego, aby muchy czy komary siadały na wnętrzu wózka czy nawet na dziecku. Równie przydatna w wózku spacerowym jest półeczka przed dzieckiem. Nie tylko pozwala na zabezpieczenie dziecka przed niekontrolowanym wyjściem z wózka, ale także umożliwia odłożenie kubeczka z piciem czy drobnych przekąsek, jakie dziecko może zjadać podczas spaceru. Warto również, aby dziecięce wózki spacerowe miały ochronną folię przeciwdeszczową. Pokrycie nią wózka zapewni suchość dziecku oraz całemu wózkowi, dzięki czemu dziecko nie przemoknie i nie zmarznie podczas przemieszczania się w wózku. W zimie niezwykle ważne jest także posiadanie ciepłego śpiworka. Zabezpieczenie dziecka w ciepłym i przeciwdeszczowym śpiworku zapewni komfortowy spacer bądź wyjście z domu bez obawy, że dziecko zmarznie bądź przemoknie.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Nie taka ospa straszna, jak ją malują – czyli czego nie wiedziałam o ospie wietrznej

    Od malucha do przedszkolaka – czyli jak przygotować dziecko (i siebie) do pójścia potomka do przedszkola