w ,

Stawianie baniek bez tajemnic – rodzaje, właściwości, zastosowanie

Stawianie baniek to jedna z dobrze znanych, domowych metod walki z przeziębieniem i infekcjami górnych dróg oddechowych. Znana od czasów starożytnych do dzisiaj znajduje swoich zwolenników, także wśród lekarzy. Bańki mogą stanowić doskonałe uzupełnienie klasycznej farmakoterapii lub być dobrą alternatywą w przypadku, gdy chcemy jej uniknąć. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów baniek. Najpopularniejsze jednak stają się bańki bezogniowe. Czym różnią się poszczególne bańki? Jakie mają właściwości i zastosowanie? Kilka podstawowych informacji dotyczących wykorzystania baniek znajdziecie poniżej.

  1. Na czym polega stawianie baniek i co nam daje?
  2. Jakie mamy rodzaje baniek?
  3. Zalety baniek bezogniowych

Bańki jako alternatywna forma terapii znajduje wielu zwolenników. Lecznicze właściwości baniek sprawiają, że wielu z nas chętnie sięga po tę alternatywę. Co jednak powinniśmy wiedzieć zanim zaczniemy z nich korzystać?

Na czym polega stawianie baniek i co nam daje?

Początki stawiania baniek zawdzięczamy tradycyjnej medycynie chińskiej. Lecznicze właściwości baniek sprawiają, że wielu z nas także dzisiaj sięga po tego rodzaju terapię. Bańki uznawane są nadal za skuteczną metodę walki z infekcjami czy osłabieniem układu odpornościowego. Powszechnie znane się także bańki na przeziębienie. Uważa się również, że terapia z wykorzystaniem baniek równie dobrze sprawdza się jako forma masażu, pozwalająca pozbyć się nadmiernego napięcia i zmęczenia mięśni. Stawianie baniek ma także pozytywnie wpływać na krążenie i obniżenie poziomu stresu.

Jakie mamy rodzaje baniek?

Wyróżniamy trzy rodzaje baniek. Te najstarsze to szklane bańki ogniowe, które do założenia wymagają źródła ognia i spirytusu. Próżnia wytwarza się wówczas, gdy palący się wewnątrz bańki spirytus, zużyje cały wypełniający bańkę tlen. Ten typ baniek zaliczany jest do najsilniejszych. Wymaga jednak dużej precyzji i zachowania szczególnych środków ostrożności.

Kolejną kategorię stanowią szklane bańki bezogniowe, będące dobrą alternatywą dla tradycyjnych baniek, które do aplikacji wymagają źródła ognia. Bańki bezogniowe wyposażone są bowiem w specjalny wentyl, który pozwala na odessanie wypełniającego bańkę powietrza za pomocą specjalnej, dołączonej do zestawu pompki.

Na rynku dostępne są także bańki bezogniowe wykonane z gumy bądź silikonu medycznego, w których podciśnienie powstaje na skutek ściśnięcia bańki, którą następnie przykładamy do skóry. Materiał wracając do właściwego kształt, rozpręża się, wytwarzając podciśnienie.

Zalety baniek bezogniowych

Bańki bezogniowe z pewnością stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych baniek. Zapewniają bezpieczeństwo użytkowania oraz większą precyzję podczas ich stawiania. Dają także możliwość regulacji ciśnienia wewnątrz bańki bez konieczności jej odrywania. Łatwość aplikacji i brak konieczności korzystania z ognia sprawiają, że cieszą się większą popularnością niż tradycyjne szklane bańki.

Stawianie baniek już od dawna znane było jako jedna z domowych metod walki z różnymi dolegliwościami, zwłaszcza infekcjami górnych dróg oddechowych czy przeziębieniem. Bezpieczeństwo i łatwość aplikacji baniek bezogniowych sprawia, że stają się dobrą alternatywą i wsparciem dla klasycznej farmakoterapii.

_________________________________________________________________________________________

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

BLW – oczekiwania kontra rzeczywistość

Jak przemycić do diety dziecka warzywa i owoce?